IGRZYSKA SPORTÓW POŻARNICZYCH

W ostatni weekend maja 2019 roku Zamek Grodziec stał się  areną Ogólnopolskich Igrzysk w Sportach Pożarniczych Jednostek OSP, na która Ochotnicza Straż Pożarna  w Biedaczowie wystawiła trzy drużyny. Dwie drużyny męskie i jedną mix.  Imprezę na wygasłym wulkanie, przy wsparciu Gminy Zagrodno, organizują druhowie tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Zawody odbywały się  przez dwa dni, a zgłoszonym jednostkom przyszło rywalizować w doskonale znanych im sytuacjach.

Co czekało na strażaków ochotników? Między innymi skok przez pianę gaśniczą, transport poszkodowanego, bieganie w aparatach tlenowych, budowę wału przeciwpowodziowego czy pokonywanie ścianki w kształcie spadzistego dachu. Z główną przeszkodą wszystkie zespoły zmierzyły  się w niedzielę, kiedy to przyszło  im pokonać basen wypełniony pianą gaśniczą. Po wyczerpujących zmaganiach przyszedł  czas na relaks, czyli wspólną integrację, która miała miejsce już na terenie Zamku Grodziec.

Na zwycięzców czekały puchary, a wszystkie zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami. Dodatkowo organizatorzy wręczyli  upominki, więc nikt z Grodźca nie wyjechał  z pustymi rękoma. Druhny i druhowie z Biedaczowa wzorowo reprezentowali Gminę Leżajsk zajmując czołowe pozycje: Męskie drużyny zajęły kolejno 2 i 3 miejsce otrzymując puchary i medale indywidualne oraz sprzęt strażacki zaś drużyna MIX zajęła 3 miejsce również otrzymując puchar medale oraz sprzęt strażacki. Drużyna MIX z naszej jednostki była jedyną która wystawiła zawodników powyżej 35 roku życia. Wyjazd Jednostki OSP Biedaczów nie mógłby się odbyć bez pomocy finansowej Gminy Leżajsk na czele z Panem Wójtem za co druhny i druhowie z OSP Biedaczów składają serdeczne podziękowania.

Krzysztof Buszta