Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP

Ochotnicza Straż Pożarna w Biedaczowie wzbogaciła się o nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy IVECO EUROCARGO ML150E28W 4X4.

Zakup nowego pojazdu sfinansowany został ze środków Gminy Leżajsk, dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Nowy samochód strażaków z Biedaczowa wyposażony jest między innymi w zbiornik na wodę o pojemności 3000 l, 300 l zbiornik na środek pianotwórczy, dwuzakresową autopompę o wydajności 2960 l/min przy ciśnieniu 8 bar, działko wodno-pianowe o wydajności 1600 l/min, wodno-pianową linię szybkiego natarcia o długości 60 m, 4 zraszacze, maszt oświetleniowy pneumatyczny z lampami typu LED, sprzęt radiowy, kamerę cofania, wyciągarkę elektryczną. Część urządzeń posiada możliwość automatycznego sterowania pilotem przewodowym lub zdalnie.

Zabudowa pojazdu wykonana jest z kompozytu i stali nierdzewnej, a oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne samochodu wykonane jest w technologii LED. Specjalistyczny pojazd posiada kabinę przeznaczoną dla 6 strażaków w układzie 1+1+4 i wyposażony jest w niezależne ogrzewanie kabiny i przedziału autopompy. Dużo miejsca na półkach w skrytkach umożliwiło wyposażenie w różnorodny sprzęt do działań ratowniczo-gaśniczych, a 280KM silnik oraz uterenowiony napęd 4×4 pozwoli szybko dotrzeć do zdarzenia, także w trudno dostępne miejsca. Nowy samochód z pewnością przyczyni się do jeszcze lepszego zabezpieczenia terenu gminy i powiatu oraz umożliwi bardzo dobrze wyszkolonym strażakom z Biedaczowa  skuteczniejsze prowadzenie działań.

 

Łukasz Fleszar

>