Kolejna premiera w wykonaniu teatrzyku „Tere-Fere”

W Ośrodku Kultury w Biedaczowie miała miejsce premiera bajki pt. „Zielona Bajka” w wykonaniu dziecięcego teatrzyku lalki i aktora „Tere-Fere”. Na widowni dzieci i dorośli  śledzili wesołe  przygody  mieszkańców lasu. Dzieci przygotowały przedstawienie w ramach  Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych, w którym corocznie nasz teatrzyk  bierze udział.

Teatrzyk „Tere-Fere” został założony w 1999 roku w Ośrodku Kultury w Biedaczowie przez instruktora Panią Agnieszkę Niemiec. Zespół prezentuje połączenie lalek teatralnych i żywego planu, co czyni go jedynym w swoim rodzaju. Lalki teatralne i rekwizyty wykonywane są tradycyjnymi metodami przez instruktora, wespół z dziećmi. Teatrzyk corocznie prezentuje nową premierę przypominając mało znane bajki z literatury dziecięcej.

Corocznie dzieci z Teatrzyku „Tere-Fere” biorą udział w Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych organizowanym przez GOK Gminy Leżajsk. Występowali również w Wojewódzkim Domu Kultury w  Rzeszowie, Miejskim Centrum Kultury w  Leżajsku oraz na Uniwersytecie Ludowym we Wzdowie. Największym sukcesem teatrzyku było zakwalifikowanie się w 2005 roku do Podkarpackiego Konkursu Teatrów Dziecięcych w Strzyżowie.

Łukasz Fleszar

>