RUSZYŁA BUDOWA PARKU SPOŁECZNO – KULTURALNEGO

Rozpoczęły się pracę przy budowie parku społeczno – kulturalnego w Biedaczowie. Jest to kolejny etap zagospodarowania terenu przy Ośrodku Kultury w Biedaczowie. Podsumowanie pierwszego etapu: LINK

Zadanie realizowane jest przez Ochotniczą Straż Pożarną w Biedaczowie, w ramach projektu  pt. Budowa parku społeczno – kulturalnego, na podstawie umowy o przyznaniu pomocy Nr 00948–6935UM0911553/19 zawartej w dniu 30. 10. 2019 roku z Województwem Podkarpackim w ramach podziałania „Wsparcie na wdrożenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, objętego PROW w zakresie Rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej”.

W ramach realizacji projektu  zostaną zamontowane 4 dodatkowe stoliki z ławeczkami, rozbudowana zostanie siłownia plenerowa poprzez dostawę i montaż: orbiterka, wyciągu, ławki, prasy do nóg, wioślarza, drabinki z drążkiem, przyrządu do ćwiczeń rąk oraz wahadła. Ponadto rozbudowany i doposażony zostanie plac zabaw poprzez montaż dodatkowych elementów, a to: lokomotywa/ciuchcia, karuzela, zestaw zabawowy, stojak do zabawy, tablica do malowania, sklepik, huśtawka ważka, bujak i domek. Uzupełnione zostanie również ogrodzenie panelowe (dodatkowe 46 mb ogrodzenia), które zapewni bezpieczeństwo korzystającym z placu zabaw dzieciom. Wybudowany plac zabaw i siłownia plenerowa będą ogólnodostępne i nie będą miały charakteru komercyjnego, a planowany termin ich realizacji to 27. 04. 2020 r. Do tego czasu – z uwagi na trwające prace – teren został wyłączony z użytkowania.

Koszt realizacji projektu po przeprowadzonym postępowaniu wyniesie  123 566,02 zł, w tym:

  • 99 783,00 zł pomocy finansowej w ramach umowy zawartej z Województwem Podkarpackim
  • 23 783,02 zł dotacji celowej z Gminy Leżajsk.

Łukasz Fleszar